Czcigodni Kapłani – Opiekunowie Służby Liturgicznej, drodzy Lektorzy – uczestnicy Kursu dla Ceremoniarza i Animatora Liturgicznego!

Za nami już cztery sesje Kursu, który na kolejne weekendy gromadził nas w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach. W ich trakcie uczestnicy słuchali wykładów i brali udział w ćwiczeniach praktycznych. Wykonywali różne zadania w parafii oraz czytali i studiowali dokumenty Kościoła z zakresu liturgii. Każda sesja Kursu zakończona była egzaminami sprawdzającymi wiedzę i umiejętności. W czasie naszych spotkań podejmowaliśmy również formację duchową lektora. Nasi kursanci zawsze mają możliwość przystępowania do sakramentów, słuchają konferencji oraz biorą udział w różnych nabożeństwach.

Przed nami już piąta, a co za tym idzie, ostatnia sesja Kursu dla grupy im. św. Stanisława Papczyńskiego. Zaplanowana ona była od 10 do 11 maja br. W tym czasie jednak zostanie zorganizowane Diecezjalne Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza z naszej diecezji. Dlatego zmieni się forma ostatniej sesji Kursu. Proszę by kursanci grupy, której patronuje św. Stanisław Papczyński, nie przyjeżdżali do Ciężkowic. Natomiast w ramach V Sesji Kursu dla Ceremoniarza i Animatora Liturgicznego zapraszam wszystkich na spotkanie do Pasierbca. Spotkanie to odbędzie się 11 maja br. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu od godz. 10.00. Mszę świętą o godz. 10.30 odprawi dla nas bp Leszek Leszkiewicz. Po zakończeniu Eucharystii będzie miał miejsce koncert ewangelizacyjny kleryckiego zespołu „Bethesda” oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników spotkania. Po zakończonym występie naszych kleryków zapraszam wszystkich uczestników Kursu na wspólne spotkanie połączone z egzaminami po sesji IV oraz ewentualnymi egzaminami, które mamy zaległe (miejsce zostanie podane w czasie spotkania).

Bardzo proszę wszystkich kursantów z grupy św. Stanisława Papczyńskiego, by na V sesję nie przyjeżdżali do Ciężkowic! Natomiast wszyscy obowiązkowo spotykamy się w Pasierbcu 11 maja 2024 r. Oczywiście możemy przyjechać z rodzicami, naszymi księżmi oraz kolegami ministrantami i lektorami z naszej parafii. Wszystkie informacje o spotkaniu znajdują się na naszej stronie: www.lso.tarnow.pl

Ważna rzecz: proszę o wcześniejsze zalogowanie się przez formularz:

Na następne dni Okresu Wielkanocnego życzę wszystkim dużo łaski i odkrywania Bożej obecności w codziennym życiu i służbie przy Ołtarzu Pana.

Z modlitwą

ks. Sylwester Brzeźny